Jak postupujeme

Jak postupujeme 2018-08-20T12:24:17+00:00

Architektonická studie

Dobrý architektonický návrh je základ dobré stavby. Je důležité, aby dům plnil Vaše sny ale aby i dobře sloužil Vašim potřebám.

Dobrý architekt je především empatický, má vizi, pokoru, zkušenost a zdravý rozum. Dokáže odhadnout, v jakém domě se budete cítit nejlépe a kolik Vás to bude stát.

Orientační rozpočet

Určitě chcete už na základě studie vědět, na kolik Vás Vaše stavba vyjde. Jenže to není vždy tak úplně samozřejmé. Hodně architektů totiž pracuje pouze s orientační cenou za krychlový metr stavby, což je velice nepřesný údaj.

U nás díky spojení architektů a stavbařů v jedné firmě dokážeme už na základě studie sestavit orientační rozpočet, který nám „neustřelí“ o víc než o 20 %.

Můžeme na to jít i obráceně: řekněte nám, kolik hodláte do svého bydlení investovat a my Vám podle toho připravíme architektonický návrh. Víme totiž docela přesně, na co můžete určitě dosáhnout.

Projektová dokumentace

Projektová dokumentace neznamená pouze nakreslení stavební části a rozvodů sítí. Dnes je ještě potřeba průkaz energetické náročnosti, požární posouzení, geologický průzkum, mykologický průzkum, báňské posouzení atd. Můžete se některé části zařídit sami, nebo můžete vše nechat na nás.

Projekty jsou formálně potřeba dokonce dva: jeden pro úřady, druhý pro stavební firmu. Vypracovat oba dva trvá neuvěřitelně dlouho a je nákladné. My děláme projekt pouze jeden, který splňuje náležitosti nutné jak pro stavební úřad, tak pro samotnou realizaci stavby. Šetříme tím Váš čas i peníze.

Jednání s úřady

A to máte: vyjádření stavebního úřadu, obce, hasičského sboru, správce elektřiny, plynu, vody, kanalizace, dopravního inspektorátu, odboru správy majetku, obvykle odboru ochrany životního prostředí, technických služeb, správy a údržby silnic, občas archeologů, povodí řeky, báňského úřadu nebo drážních úřadů…

Každý tenhle úřad má jiné formuláře a navíc jednotlivá vyjádření potřebují zase vyjádření dalších orgánů – např. stavební úřad potřebuje vyjádření odboru životního prostředí, to ale ke svému vyjádření musí mít vyjádření obce a stavebního úřadu!

Absolvovat tohle všechno je pro psychiku běžného smrtelníka devastující. Navíc nezkušenost generuje nepříjemné časové prodlevy – a času je při budování domova vždycky pomálu.

Víme, jak to chodí. Kam zajít, co přinést, jak to zařídit a stihnout v rozumném čase.

Podrobný rozpočet

Když máte projekt, můžeme už sestavit přesný položkový rozpočet. V tuto chvíli už budete bezpečně vědět, na kolik Vás stavba vyjde a za co přesně platíte a kolik.

Teď už je na vás, jestli budete chtít pokračovat s námi, nebo se obrátíte na konkurenci.

Realizace stavby

A jdeme na to! Jestli jste se rozhodli, že jdete do toho, sepíšeme smlouvu a stavíme. Vzorovou smlouvu najdete zde.

Stavba se platí po měsících s nízkou zálohou na začátku. Tu ale platíte až tehdy, když stavba začne. Před každou fakturou s Vámi stavbu projdeme a řekneme si, jak jsme pokročili, jak jste s námi spokojeni a co budeme dělat v další fázi. Každý měsíc tedy máte kontrolu nad tím, že s Vámi jednáme fér a že nám neplatíte ani korunu navíc.

Ještě než spolu stavbu úplně dokončíme, můžete si vše znovu projít a promyslet. Před platbou úplně poslední faktury můžete totiž uplatnit zádržné, kdy nám část peněz nepošlete, dokud neopravíme něco, s čím byste byli nespokojeni.

A užijte si to. Nezapomeňte, že co se Vám zdá první noc, to se i splní.

Získání dotací

Dotace jsou skvělý nástroj pro stavění a pokud na ně můžete dosáhnout, určitě si o ně půjdeme pro Vás říct. Kromě známého programu „Zelená úsporám“ pro Vás můžeme získat například dotace z Fondu na obnovu domů nebo dotace na památkově chráněné objekty.

Poradíme Vám a zařídíme pro Vás projekt i všechnu potřebnou dokumentaci.

5 let záruky

Záruka je velmi podstatnou částí smluvního vztahu s Vaším stavbařem. Dům není rádio, to, jestli funguje, jak má, poznáváte jen postupně a než se projeví něco, co nebylo dobře vymyšlené nebo provedené, může uplynout i pěkná řádka let.

Víme, že stavíme dobře a reklamace míváme pouze výjimečně. I proto Vám můžeme nabídnout nadstandardně dlouhou záruku 5 let. Důvěřujeme svým domům, Vy můžete důvěřovat nám.