Stavění v klidu

Dobrý návrh

Dobrý architektonický návrh je základ dobré stavby. Je důležité, aby dům plnil Vaše sny ale aby i dobře sloužil Vašim potřebám.

Dobrý architekt je především empatický, má vizi, pokoru, zkušenost a zdravý rozum. Dokáže odhadnout, v jakém domě se budete cítit nejlépe a kolik Vás to bude stát.

Naši architekti

Určitě Vás překvapí, jaká chytrá řešení dokáží naši architekti (tedy korektněji architektky) vymyslet. Sami jsme z toho vždycky nadšení.

Stavte se a podíváme se na to.

Na kolik to vyjde?

Určitě chcete už na základě studie vědět, na kolik Vás Vaše stavba vyjde. Jenže to není vždy tak úplně samozřejmé. Hodně architektů totiž pracuje pouze s orientační cenou za krychlový metr stavby, což je hodně nepřesný údaj.

U nás díky spojení architektů a stavbyřů v jedné firmě dokážeme už na základě studie sesatvit orientační rozpočet, který nám „neustřelí“ o víc než o 10 %.

...a nebo naopak.

Můžeme na to jít i obráceně: Řekněte nám, kolik hodláte do svého bydlení investovat a my Vám podle toho připravíme architektonický návrh. Víme totiž docela přesně, na co můžete určitě dosáhnout.

Do hloubky

Projekt, to jsou haldy papírů v tlustých deskách přesně popisující stavbu. Pro běžného smrtelníka lehce nestravitelné. Ale mají to rády úřady a stavbyvedoucí.

A proto je teké obvykle připravit projekty dva – pro stavební povolení a projekt prováděcí pro samotné stavění.

Hladce = levně

My jsme dobře promazané fungující soukolí architektů, projektantů a stavbařů. Známe se už tak dobře, že pro účely stavby nebudeme potřebovat extra prováděcí projekt, prostě to postavíme. A vy tím značně ušetříte.

Mašinérie

A to máte: vyjádření stavebního úřadu, obce, hasičského sboru, správce elektřiny, plynu, vody, kanalizace, dopravního inspektorátu, odboru správy majetku, obvykle odboru ochrany životního prostředí, technických služeb, správy a údržby silnic, občas archeologů, povodí řeky, báňského úřadu nebo drážních úřadů...

Každý tenhle úřad má jiné formuláře a navíc jednotlivá vyjádření potřebují zase vyjádření dalších orgánů – např. stavební úřad potřebuje vyjádření odboru životního prostředí, to ale ke svému vyjádření musí mít vyjádření obce a stavebního úřadu!

Neuvěřitelné, že?

Na to máte nás

Absolvovat tohle všechno je pro psychiku běžného smrtelníka devastující. Navíc nezkušenost generuje nepříjemné časové prodlevy – a času je při budování domova vždycky pomálu.

Víme, jak to chodí. Kam zajít, co přinést, jak to zařídit a stihnout v rekordním čase. K nezaplacení!

Na píď

Když máte projekt, můžeme už sestavit přesný položkový rozpočet. V tuto chvíli už budete bezpečně vědět, na kolik Vás stavba vyjde a za co přesně platíte a kolik.

Chcete srovnání?

Není problém, vytiskneme Vám jeden rozpočet bez vyplněných položkových cen a zkuste to nechat doplnit konkurencí. Pak to porovnáme.

Hej rup!

A jdeme na to! Jestli jste se rozhodli, že jdete do toho, sepíšeme smlouvu a stavíme.

Stavba se platí po měsících se zálohou na materiál na začátku. Před každou fakturou s Vámi stavbu projdeme a řekneme si, jak jsme pokročili, jak jste s námi spokojeni a co budeme dělat v další fázi. Každý měsíc tedy máte kontrolu nad tím, že s Vámi jednáme fér a že nám neplatíte ani korunu navíc.

Ještě než spolu stavbu úplně dokončíme, můžete si vše znovu projít a promyslet. Před platbou úplně poslední faktury můžete totiž uplatnit tzv. zádržné, kdy nám část peněz nepošlete, dokud neopravíme něco, s čím byste byli nespokojeni.

Projekt s nižší daní

Když budeme stavět podle našeho projektu, dostanete od nás na něj slevu 10 %. Navíc jej budeme účtovat s nižším DPH, protože jej budeme považovat za součást stavby jako takové. Dobré pro Vás!

Vítejte doma

A užijte si to. Nezapomeňte, že co se Vám zdá první noc, to se i splní.

Zdroje jsou

Dotace jsou skvělý nástroj pro stavění a pokud na ně můžete dosáhnout, určitě si o ně půjdeme pro Vás říct. Kromě známého programu „Zelená úsporám“ pro Vás můžeme získat například dotace z Fondu na obnovu domů nebo dotace na pámatkově chráněné objekty.

Zelená pro Vás

O projektu “Zelená úsporám” jste určitě slyšeli. Víte, že tak lze běžně dosáhnout na dotaci až 650 Kč/m2 plochy domu? To už je pěkná sumička. Jsme autorizovaným subjektem v projektu Zelená úsporám. Poradíme Vám a zařídíme pro Vás projekt i všechnu potřebnou dokumentaci.

Jistotoy jsou fajn

Záruka je velmi podstatnou částí smluvního vztahu s Vaším stavbařem. Dům není rádio, to, jestli funguje, jak má, poznáváte jen postupně a než se projeví něco, co nebylo dobře vymyšlené nebo provedené, může uplynout i pěkná řádka let.

5 let

Jenže to se nám nestává, reklamaci jsme tu neměli už opravdu hodně dlouho. I proto Vám můžeme nabídnout nadstandardně dlouhou záruku 5 let. Důvěřujeme svým domům, Vy můžete důvěřovat nám.

Zelená úsporám

Určitě myslíte na životní prostředí. A určitě myslíte i na svoji peněženku. A my myslíme na Vás.

Jse certifikovaným dodavatelem v programu Zelená úsporám.

Více o programu Zelená úsporám najdete na speciálním webu www.zelenausporam.cz, nicméně jedoduššeji je to podáno zde.

Co získáte

V rámci programu Zlená úsporám můžeme čerpat dotaci na zateplení Vašeho domova nebo na stavbu nízkoenergetického domu.

Co potřebujete

Téměř nic. Projekt vyhovující parametrům programu vypracujeme my a vyřídíme za Vás i žádost o dotaci a její využití při stavbě.

Ozvěte se

Ozvěte se (viz kontakty), sejdeme se a nezávazně probereme, co pro Vás v rámci programu Zelená úsporám můžeme udělat.

Těšíme se na Váš zelenější domov!

Podporujeme vzdělávání afrických dětí

Již léta platíme vzdělání mladé dívce z Keni. Jmenuje se Martha Ndoni Kyalo. Věříme, že právě podpora vzdělání je tím nejlepším způsobem, jak zlepšit životní podmínky v této části světa.

architektonická
studie
orientační
rozpočet
stavební
projekt
jednání
s úřady
podrobný
rozpočet
realizace
stavby
získání
dotací
5 let
záruka